Іван Крулько: Адміністрація Президента хоче впливати на добір суддів у Вищий антикорупційний суд

Боротьба із корупцією буде фейком та порожніми розмовами, доки в країні не буде принаймні одного справжнього суду, здатного виносити сильні правосудні рішення.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час «Нейтральної території» на телеканалі «Прямий», коментуючи запобіжний захід суду меру Одеси Геннадію Труханову.

На думку народного депутата, влада робить усе, щоб затягнути створення Вищого антикорупційного суду, щоб він не був створений.

«НАБУ може розслідувати мільйон справ. Але якщо ці справи потраплятимуть у районні суди міста Києва, то ми й надалі бачитимемо подібного роду рішення, а розмови про корупцію і далі будуть порожнім звуком», – зауважив він.

Парламентар звернув увагу й на інший бік питання у справі Труханова: «У ЗМІ було багато інформації про те, що пан Труханов – громадянин Російської Федерації і сьогодні його взяв на поруки член БПП Дмитро Голубов, який зображав із себе Дарта Вейдера (на виборах у 2014 році) із «Зоряних війн». Тобто коаліція зрозуміла – БПП і колишня Партія регіонів. Це все створює конкретну атмосферу і розуміння того, що сьогодні відбувається в країні», – підсумував політик.

На запитання, коли може бути ухвалений закон про Вищий антикорупційний суд і чи реальний прогноз спікера парламенту ухвалити його у травні, Іван Крулько відповів досить скептично: «Можна багато що планувати, але не з цим парламентом і не з цією владою, які вже не перший рік не здатні навіть вирішити кадрові питання по ЦВК, Рахунковій палаті, Фонду держмайна, міністрах тощо».

За словами народного депутата, наразі ключова проблема полягає у тому, хто впливатиме на добір суддів.

«В Адміністрації Президента вже навіть готові на суд, але хочуть поставити своїх суддів. А також, щоб цей суд розглядав крім справ топ-корупціонерів й інші справи щодо корупції. Мета – завалити суд дрібнотою, щоб він не встигав ефективно розглядати справи топ-корупціонерів», – переконаний заступник Голови партії.

На переконання «Батьківщини», антикорупційний суд має розглядати справи, які є у провадженні НАБУ, зауважив Іван Крулько.

«А щодо добору суддів, то ми вважаємо, що судова система має бути максимально незалежною і включати фільтри, щоб дійсно до суду потрапили люди, громадяни України, які мають нульову толерантність до корупції», – резюмував він.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

ЗВІТ ХООПП “ВО “Батьківщина” про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 1 квартал 2018 року

ЗВІТ ХООПП “ВО “Батьківщина” про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 1 квартал 2018 року

Олексій Рябчин: «Батьківщина» відстоює національні інтереси в питанні миротворців на Донбасі

Олексій Рябчин: «Батьківщина» відстоює національні інтереси в питанні миротворців на Донбасі

ЗВІТ ХООПП “ВО “Батьківщина”  про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2017 рік

ЗВІТ ХООПП “ВО “Батьківщина” про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2017 рік

Календар новин
Травень 2018
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31